Založ si blog

Cesta lásky sa raz stretne s inou cestou lásky

V živote človeka nastáva niekedy situácia, keď sa zamiluje do niekoho, kto má iba priateľský a nie partnerský záujem. Vy cítite, že máte s tým človekom mnoho spoločného, páči sa Vám po všetkých stránkach a ani si neuvedomíte čo sa deje a ste zamilovaný. Srdcu nerozkážete! Vy ste zamilovaný a druhá osoba Vás berie len ako kamaráta. Bojíte sa tej osobe povedať pravdu, bojíte sa, že prídete aj o jeho priateľstvo a tak mlčíte a trpíte. Nastane situácia, keď ten koho Vy milujete si nájde niekoho iného a Vy trpíte potichu ešte viac. Navonok predstierate pred touto osobou pocity, že Vás to teší, že je šťastne zamilovaný, ale Vaše vnútro krváca a zviera sa od bolesti. Sú len dve možnosti ako sa rozhodnúť: Buď to nevydržíte a svoje pocity danej osobe priznáte a budete sa cítiť konečne oslobodený od tohto bolestivého tajomstva, pravdepodobne sa stane, že Vám tá osoba povie, že Vám môže ponúknuť len čisté priateľstvo a vy budete mať zlomené srdce. Budete musieť pomaly zabudnúť a už nikdy to nebude priateľstvo ako bývalo. Budete sa musieť tejto osoby vzdať!cesta láskyDruhá možnosť je, že svoje pocity nevyzradíte. Známy citát o láske hovorí, že:,, Ak ľúbiš, tak neubližuj, lebo bolesť nie je práve tým najlepším prejavom lásky“. Ak ľúbite skutočnou a nezraňujúcou láskou, tak sa dokážete tejto osoby vnútorne vzdať. Uvedomíte si to, že nechcete nikomu ubližovať. Ak je tá osoba šťastná, tak by ste mali byť šťastný aj Vy. Je to všetko o našich myšlienkach a srdci. Myšlienky Vás budú navádzať na všeličo zlé, a ak ich poslúchnete tak Vám poviem, že nebudete hrdý nato čo sa stane. Nebude šťastný nikto z Vás. Ale srdce Vám bude radiť aby ste neubližovali a nechali milovať. Bude to však závisieť od Vás ako sa rozhodnete. Ale ak sa rozhodnete srdcom bude to veľkorysé a čisté rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať. Život Vám toto správne a nezištné rozhodnutie nezabudne. Nezúfajte však, poviem Vám, že ak má táto osoba vo Vašom živote zastávať nejaké miesto, tak sa Vám do života vráti. Nechajte život plynúť a netrápte sa, neumierajte zvnútra pre sklamanie z lásky. ŽITE! V živote Vás stretne ešte toľko ľudí a možností v tých najneočakávanejších momentoch a vy pochopíte, že nemá zmysel trápiť sa. Život je krátky, preto závisí od Vás ako dlho šťastne ho chcete žiť. Buďte optimisti a usmievajte sa každý deň, pretože Váš svet a život závisí od toho ako sa naň pozeráte. Keď sa naň budeme dívať iba z pohľadu, že nám život ubližuje a stavia prekážky do cesty a nemá zmysel, tak nikdy zmysel ani nebude mať. Pohľad na život s úsmevom na tvári, je veselý. Jasné, že prídu aj prekážky, ale Vy ich berte ako výzvu. Bojujte a nevzdávajte sa, aj keby mal prísť neúspech a sklamanie. Existujú ďalšie možnosti, život nám ich ponúka mnoho. Treba ich len chcieť hľadať a nevzdávať to.

PS: Keď v niečo čo chcete silno veríte, život Vám to postupne prinesie, treba len vytrvať a zo všetkých zlých rozhodnutí a skúsenosti, si zobrať ponaučenie do Vášho nového života. Každý deň je predsa začiatkom niečoho nového, záleží len na nás čím chceme začať. http://www.youtube.com/watch?v=jB8Ut0csD6M

Moment skrýva odkaz. . .

28.09.2016

Každý deň môžeme stretnúť ľudí, ktorý nás niečím trochu ovplyvňujú. Sadnúť si do metra, alebo do inej verejnej dopravy, prejsť sa po uliciach a ísť svojím smerom tam kam chceme, znamená viac »

Každý jeden z nás sa hľadá a nachádza

07.08.2016

Hľadáme priateľov, lásku, prácu, svoj talent a množstvo iných vecí... Hľadáme tiež niečo, o čom vieme, že máme vo svojom vnútri, ale zatiaľ nevieme presne určiť čo to je. A len vonkajšie viac »

Skriňa plná vecí = Hlava plná ľudí

18.07.2016

Pri balení a upratovaní vo veciach v mojej skrini ma prepadla otázka... Čo vlastne z týchto vecí potrebujem a čoho sa dokážem vzdať? Prišla som nato, že veci v skrini mi dokážu pripomínať viac »

cena, medaila chatama sofera

Pocta pre denník Pravda. Získal medailu Chatama Sofera

23.01.2018 20:00

Denník Pravda získal významnú poctu od Múzea židovskej kultúry v Bratislave. Jeho riaditeľ Pavol Mešťan odovzdal šéfredaktorke Nore Sliškovej medailu Chatama Sofera.

pôrodnica, deti, novorodenci

Svidnícka pôrodnica nekončí, na svoje udržanie potrebuje aspoň 500 pôrodov

23.01.2018 18:54

Minister zdravotníctva Drucker si uvedomuje problémy svidníckej nemocnice s nedostatkom atestovaných lekárov a víta snahu vedenia hľadať riešenia.

Podnikateľ a miliardár Elon Musk na archívnom zábere.

Musk si chystá zmluvu na desaťročie, môže zarobiť desiatky miliárd

23.01.2018 18:40

Americký podnikateľ Elon Musk by mal zostať v čele spoločnosti Tesla ďalších desať rokov. Nebude dostávať stálu mzdu, ale bonusy.

Kosovo Politician Shot

Kto vraždil v Mitrovici? Vyšetrovatelia ukazujú na zločineckú skupinu

23.01.2018 18:23

V hľadáčiku vyšetrovateľov vraždy kosovskosrbského politika Olivera Ivanoviča zo 16. januára sa ocitla zločinecká skupina pôsobiaca na severe Kosova.

silvi

Myšlienky a zážitky z planéty Zem :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 78147x
Priemerná čítanosť článkov: 2521x

Autor blogu

Kategórie