Založ si blog

Faux pas v divadle : ) to je bonus : D

Chodím rada do divadla, ale že dostanem bonusové komediálne predstavenie na predstavení, tak to som nečakala :D To Vám bola streda, pekný večer a ja som išla s kamarátkou do divadla Kalich na vtipné predstavenie o neustálom boji medzi mužmi a ženami : Bez predsudkov. Samozrejme pekne elegantne oblečené tak ako sa patrí a myslím, že je to prijemný zvyk sme sa pred 19.hodinou usadili do divadla na svoje miesta a s ostatnými elegantne oblečenými divákmi sme čakali na začiatok predstavenia.

Mohli byť dve minúty do začiatku predstavenia a do sály vošiel starší manželský párik. Pán mal oblečené rifle s trakmi a maskáčové tričko, na nohách sandále, v nich biele ponožky a pani bola v podobnom štýle zladená k manželovi. Ľudia sa po desať sekundovom šoku a úžase začali smiať a šepkať si. Manželia začali narýchlo hľadať svoje miesta a strhla sa medzi nimi hlasná slovná prestrelka typu: Starý pozri ako sme prišli, sme tu za šupakov, to je ostuda, to je taká ostuda a to všetko kvôli tebe, prosím ťa kde sedíme, pýta sa pani manžela. On odpovedá lístky som nechal v šatni, tam sú voľné dve miesta to budú naše a sadnú si.

Predstavenie mohlo začať, aj keď pri nich som mala pocit, že už trochu začalo. :) Po hodine predstavenia nastala prestávka a všetci sme sa tak trošku išli poprechádzať, vycikať a tak, však to poznáte. Zhruba po 20 minútach, oznámil zvonček koniec pauzy a všetci sme sa vrátili späť na svoje miesta. Starší manželský pár opäť ako posledný prichádza a vidí, že má obsadené miesta. Začnú kričať na dve mladšie ženy, že im obsadili miesta. Nato oni odpovedajú, prosím Vás nikto Vám neobsadil miesta. My sme museli kvôli Vám celú prvú polovicu predstavenia stáť vzadu a pozrite na vstupenky, to sú naše miesta, kde máte Vy Vaše vstupenky?

Pán odpovedá, že ich má v šatni, ale že si pamätá čísla a nemá teda cenu ísť pre ne. Nato dve pani odpovedajú, samozrejme, že to má cenu, doneste ich. Manželka začne opäť nadávať nahlas svojmu mužovi: Starý ty si neschopný, ideme domov, to je ostuda a nerob tu divadlo. Nato pán manžel odpovedá, však sme v divadle :) Obecenstvo je z nich v dobrom rozmare a smeje sa. To už mala začať druhá polovica predstavenia a uvádzačky sa snažili ukončiť celú túto situáciu a rozruch a ponúkli im dve voľné miesta za mnou a za kamarátkou.

Mohlo by sa zdať, že týmto gestom je všetko vyriešené, ale ako si sadli na miesta, pani začala opäť a nevadilo jej ani to, že predstavenie už začalo: Starý ty si hrozný, načo som si ťa brala, ja to neprežijem takúto ostudu. Nato im jeden divák dáva najavo, nech sú už ticho. Prikývnu hlavami, že pochopili, ale páni si nenechala újsť ešte jednú podstatnú poznámku, ktorú sme mi ostatní tak nejak cítili: Starý si hrozný a ešte ti aj smrdia ponožky!!!! V momente som vybuchla s kamarátkou smiechom a tretina divadla tiež :D

Predstavenie však ďalej pokračovalo, nieslo sa tiež vo vtipnom duchu, všetká česť hercom ako sú Pavel Zedníček a Jana Paulová, ale ten pocit, že sme zažili to skutočné nehrané s predsudkami aj bez predsudkov nám ešte dlho zostane. :D

Moment skrýva odkaz. . .

28.09.2016

Každý deň môžeme stretnúť ľudí, ktorý nás niečím trochu ovplyvňujú. Sadnúť si do metra, alebo do inej verejnej dopravy, prejsť sa po uliciach a ísť svojím smerom tam kam chceme, znamená viac »

Každý jeden z nás sa hľadá a nachádza

07.08.2016

Hľadáme priateľov, lásku, prácu, svoj talent a množstvo iných vecí... Hľadáme tiež niečo, o čom vieme, že máme vo svojom vnútri, ale zatiaľ nevieme presne určiť čo to je. A len vonkajšie viac »

Skriňa plná vecí = Hlava plná ľudí

18.07.2016

Pri balení a upratovaní vo veciach v mojej skrini ma prepadla otázka... Čo vlastne z týchto vecí potrebujem a čoho sa dokážem vzdať? Prišla som nato, že veci v skrini mi dokážu pripomínať viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

silvi

Myšlienky a zážitky z planéty Zem :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 87468x
Priemerná čítanosť článkov: 2822x

Autor blogu

Kategórie